Varis Tedavisi

Varis Tedavisi

varis-tedavisi-dora-estetik


Laserle Varis Tedavisi son yıllarda teknolojik ilerlemelerle önemli bir başarıya ulaşmıştır.Bunda uygulanan teknikler ve hasta memnuniyeti varis tedavisinde Lazer yöntemini oldukça popüler ve tercih edilen varis tedavi yöntemi yapmıştır.

Bacaklarda bulunan büyük ,iri kıvrım kıvrım ilerleyen ve göze hoş gelmeyen görüntü veren varislerin tedavisi eskiden sadece cerrahi yöntemle yani ameliyat ile mümkündü.Böyle büyük varisler artık lazer ile tedavi edilebilmektedir. Lazerle tedavi yönteminin latince ismi endovenöz laser tedavisi-evlt Endovenöz Lazer Tedavisi yani lazerle varis tedavisinde hasta uyutulmaz. Hasta lazerle tedavi sırasında bilinci tamamen açık ve doktoru ile konuşur şekilde yapılır.

Hastaya lazerle varis tedavisi için özel olarak yapılan tumesant anestezi yöntemi uygulanır böylece hasta en ufak bir acı duymaz.Hastalar lazerle varis tedavisi sonrasında evlerine yürüyerek gidebilirler.İşlem öncesi ve sırasında gelişmiş bir dopler cihazıyla iyi bir değerlendirme şarttır. Bacaktaki varis damarı içinde 2. dereceden daha fazla kaçak saptanan hastalar bu tedavi için uygun adaylardır.

Varis damarının içine lazer kateterinin yerleştirilmesi tamamen bu doppler cihazı yardımıyla hiç bir kesi yapılmadan yapılmaktadır. Yani bacakta hiçbir yara yada dikiş söz konusu değildir. Bacaklarda hanımları çok rahatsız eden telenjiektazi tarzındaki kılcal varisleri sel dışardan farklı bir lazer cihazıyla yakılabilmektedir. Bu işlem ise aralıklı birkaç seans uygulama sınucunda başarılabilmektedir. Muayenehane koşullarında başarıyla ayaktan uygulanabilmesi ve hiç bir kesi yapılmadan hastanın hemen işinin başına dönebilmesi yöntemin en önemli üstünlüğünü oluşturmaktadır.


Adınız
Soyadınız
Telefon
Mesajınız