DİŞ İMPLANT

implant, ağız içerisinde eksik olan dişlerinizin yerine veya fonksiyonunu kaybetmiş olan dişinizin yerine çene kemiğine yerleştirilen, estetik ve gerçek görünümlü diş köküdür.

implant, geleneksel kaplama veya köprü,damak protezlerine göre çok daha güvenli ancak biraz daha maliyetli ve fonksiyonel bir tedavi şeklidir.

Dental implant , aslında yabancı bir kelimedir. Yabancı bir kelime olmasına rağmen insanlar arasında çok bilinen ve takip edilen bir kelime arasına gelmiştir. Implant yaklaşık olarak 20 yıl önce ağız ve diş sağlığına giren bir tedavi yöntemidir.

Dental implant , kelime anlamına bakacak olursak dental, diş ile ilgili , implant ise doku içerisine konan veya yerleştirilen anlamına gelmektedir.

Dental implant ise diş eksikliğini gidermeye ve ağızda kayıp edilen dişlerin tamamlanmasına yönelik çene kemiği içerisine yerleştirilen ve implant denilen ve alt yapıdan tutanak sağlayan aynı zamanda titanyumdan yapılan bir protez yapıdır.

En basit deyimle implant nedir? dersek; Ağzınızda kaybettiğiniz dişlerin doğal bir diş görünümü sağlayan yapılara denir. Ağzınızda bir dişi kaybederseniz ve doğal bir diş görünümü şeklinde bir diş tekrar ağzınıza kazandırılır.

Implant uygulamasının avantajları: Çok daha iyi fonksiyon ile rahat çiğneyebilme, sert ve kuru yiyecekleri dahi rahat yiyebilme, Hastaları hareketli protez kullanma zorunluluğundan ve zorluğundan kurtarma, Çene kemiği erimelerinin azaltılması ve hatta önüne geçilmesi, Dişlerin aşındırılıp köprü yapılması zorunluluğunu ortadan kaldırma, Çok daha iyi estetik görünüm, rahat ve kendine güvenerek gülemseme, Daha sağlıklı ve dengeli yiyebilme.

Comments are closed.