BOTOX

Yüz Botox Uygulaması


Botox  zamanla yüzde olusan dinamik kırışıklıklari, çizgileri azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır. Yirmi dakikalik bir uygulama ile kırışıklıklara yol açan kaslari 4 ila 6 aya kadar gevsetir. 3-7 gün içerisinde etkili olmaya baslar. Kolay, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama oldugu için birçok insan uygulama sonrası işine ve günlük hayatına geri döner.

KIRIŞIKLIKLAR NASIL OLUŞUR?

Yüzümüzde mimiklerimizi her hareket ettirdigimizde yani güldüğümüz, kızdığımız, şaşırdığımız zaman cilt altındaki kaslar hareket eder. Bu hareketlerin sürekli tekrarlanmaları ile zamanla yüzümüzde kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklara dinamik kırışıklıklar adı verilir.Kişinin mimiklerini kullanma sıklığı, güneşe maruz kaldığı süre, cilt ve kas yapısı, yaş ve cinsiyet bu kırışıklıkların seviyesinde belirleyicidir.

Botox  NERELERE UYGULANABİLİR?

Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgileri Botox tedavisine son derece iyi cevap vermektedir.

Bunun dışında da üst dudak ve boyun çizgileri tedavi edilebilir.Ayrıca el, ayak ve koltukaltı bölgeleri ,terleme tedavisinde Botox kullanılmaktadır.

NASIL YAPILIR?

Estetik cerrahınız en iyi sonucu alabilmek için enjeksiyon yapılacak bölgeyi tespit eder. Anestezi gerekmez, hassasiyete göre belki anestetik bir krem veya buz kompresi uygulanabilir. Uygulanacak her bölgeye çok az dozlarda Botox enjeksiyonla tatbik edilir. Uygulama süresi yaklasık 20 dakikadır. Normal aktivitenize hemen geri dönersiniz.

Botox  Yapıldıktan Sonra Ne Kadar Zaman Etkilidir?

Botox etkisi 4 aya kadar sürmektedir. Tekrar eden uygulamalarda bu süre artmaktadir.

Botox  Yan Etkileri Var mıdır?

Bilinçli ve tecrübeli ellerde yan etkisi çok azdır. Çok nadir olarak, bas ağrısı veya yanlış yere uygulama sonucu geçici göz kapağı düşüklüğü görülür. Enjeksiyon alanında nadiren hafif kızarıklık görülebilir, makyajla kolayca kapatılabilir.

Uygulamaya Devam Etmezsem Kırışıklıklarım Daha Kötüye Gider mi?

Hayır. Kırışıklıklarınız yavaş yavaş tedavi öncesi durumuna geri döner.

Koltuk Altı Botox

Hiperhidroz yani aşırı terleme pek çok kişi için büyük bir sorundur. Aşırı terleme genel vücut terlemesinde artış veya bölgesel terleme artışı şeklinde olabilir. Bölgesel şikâyet olarak en çok koltuk altı, el ve ayak terlemeleri karşımıza çıkar.

Aşırı terleme kişinin yapısı gereği olabilir. Bazı insanlar çocukluklarından itibaren hareket esnasında veya stresli durumlarda aşırı terlerler. Bu durum, o kişi için aslında bir sağlık sorunu değildir. Bölgesel aşırı terlemeler yani el, ayak veya koltuk altı terlemeleri de genellikle bünyeseldir yani bir iç hastalığıyla ilgisi yoktur. Şikayetler stres esnasında özellikle daha da artar. El terlemeleri tokalaşırken, yazı yazarken veya bir şey tutarken kişi için can sıkıcı bir durum oluşturur. Ayak terlemeleri mantar ve bakteriyel enfeksiyonlara zemin hazırlar. Çorap lekesi ve kokuya neden olarak insanları zor duruma sokar. Koltuk altı terlemeleri ise tüm kıyafetlerde leke ve koku problemi yaratır. Tüm bunlar kişiler için büyük problemdir.

Botox terleme tedavisinde kullanılan etkili çözümlerden biridir. Botox, uygulandığı bölgede ortalama 6 ay süreyle etkilidir. Bu süre bittiğinde terleme hızı yavaş yavaş eski haline döner.

Vücutta terleme için en belirgin ve en çok rahatsız edici bölgeler koltuk altına yapılırken herhangi bir acı hissi olmaz. Fakat ayak ve el bölgelerine yapılan botox uygulamalarında hafif ağrı olabilir. Bu durumu gidermek içinde anestezik krem uygulamasını işlemden önce yaparak uygulamanın daha rahat geçmesini sağlayabiliriz.

Comments are closed.