Laminate

Laminate Diş Kaplama

282562dc3ccc46e7bd4bd4213335d995


Laminate kaplama (Porselen Diş Kaplama) nedir? Görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyen bir çok diş bozukluklarında mükemmel bir kozmetik çözümdür. Laminat yaprak

kaplamalarda temel olarak estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla bu sorunların giderilmesini amaçlayan bir tedavi şeklidir.

Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle dişlere doğal bir güzellikle birlikte, doğal bir işlev kazandırmak için yeterlidirler. Laminat kaplamalarla kendinizden emin bir şekilde gülümseyebilirsiniz!Bu yöntemde klasik porselen kuronlardan farklı olarak dişten çok az mine dokusu kaldırılır.Bu sebeple yapılabilecek en konservatif ( koruyucu) tedavi şeklidir.

Porselen laminalar çok ince olması metal içermemesi ve ışık geçirgenlik özellikleriyle gerçek dişlerden ayırt edilemeyecek kalitede memnun edici sonuçlar vermektedir.İşlemin uygulanması çok basit olup kısa sürelidir.Öncelikle hastadan ölçü alınmaktadır.Ve laboratuvarda örnek bir model çalışması yapılır.Hasta dişler henüz kesilmeden bitiş aşamasını bu model üzerinde görmektedir.

Daha sonra ağrısız bir işlem ile dişler prepare edilir.Ana ölçü alındıktan sonra geçici veneer yapıştırılır.Böylece dişlerin dış etkilerden korunması sağlanır.Laboratuvarda son ölçüye göre model oluşturulur ve porselen laminalar hazırlanır.Özel bir teknikle ve yapıştırıcı resin adı verilen materyal ile dişlere yapıştırılır.Yapıştırma işlemi sonucunda laminaları dişten ayırmak mümkün değildir.Bu yüzden kırılmaya karşı çok dayanıklıdır.

Laminate Veneer Kimlere Uygulanır ?

Dişlerin formundan memnun olmayanlara

Ön bölgedeki diş renkleşmelerinde (Tetrasiklin renkleşmesi v.s )

Dişleri aralıklı olanlarda

Ön dişlerde büyük dolguları bulunan ve çürüğün dolgu ile doldurulması sonucu estetik görünümden yoksun durumlarda,
Ön dişleri kırık veya aşınmış olan kimselerde uygulanır.
Lamina porselen uygulamalar sonucu estetik bir gülüş sağlamak çok kolaydır.

Metal Alt Yapılı Porselen

Günümüzde kişiler Hollywood yıldızı olmasalar da güzel, parlak dişlere sahip olmayı en az onlar kadar hak ettiklerine inanıyorum. Doğuştan bu dişlere sahip olmayanların tedavi çözümleri ‘’Porselen Lamineler’’ kullanılan metotlardandır.

Porselen lamine dişin sadece ön yüzeyinde açılan pencerelere, teknisyen tarafından hazırlanmış seramik yaprakların özenle yapıştırıldığı restorasyonlardır. İlk uygulamaları 1862’lere kadar dayanır.

Porselen Lamine Kimlere Uygulanır?

Bireyin estetik ihtiyaçları dikkate alındığında onun bu estetik ihtiyacının sebepleri de dikkate alınmalıdır. Medya önündeki bir bireyin ya da sahne alan kişilerin dişleri çeşitli ışıklara maruz kalmaktadır. Bu nedenle günlük hayatta gayet güzel gözüken bir diş yapısı ekran karşısında spot ışıklarının altında sarı ve küçük gözükebilir. Bu nedenle genel ihtiyaca göre değerlendirirsek;
 

Medya önünde olan daha belirgin ve estetik görüntüye sahip olmak isteyen bireylerde

Beyazlatma yapılmasına rağmen istenilen beyazlığa ulaşılamayacak ağır lekelenmelerde (tetraniklin, antibiyotik lekelenmesi ve flourozis)

Hafif çarpışıklıklarda

Aralıklı (diestemalı) dişlerin kapatılmasında

Zamanla sararmış yıpranmış dişlerin, yeniden yapılandırılıp tekrar genç görüntülerine kavuşturulmasında

Gülüşde total bir değişim isteyip tam bir gülüşe kavuşmak isteyenlerde kullanılır.

Porselen Lamine Kimlere Uygulanmaz?

18 yaşından küçüklerde

Aşırı diş sıkanlarda

Mental bozukluklar olan kişilerde.


Adınız
Soyadınız
Telefon
Mesajınız