Jinekomasti

Jinekomasti

jinekomasti_nedir_jinekomasti_neleri_tetikler_erkeklerde_meme_sarkmasi


Erkeklere doğallıklarını geri getiren bir ayrıcalık…

Gelişen estetik cerrahi erkeklerde de karşılaşılabilen meme büyümesi sorunu için de ayrıcalıklı çözümler sunmaktadır.

Jinekomasti operasyonu ile erkeklerin sorunu olan meme büyümesi fazla yağlar alınarak kısa bir sürede ortadan kaldırılabilmekte ve kişinin eski görünümüne kavuşması sağlanabilmektedir.

Ameliyat

Jinekomasti 2 şekilde yapılır.

Liposuction (Yağ alma) yöntemi

Cerrahi yöntem

Her ikisi uygulamada ağrısız ve kanamasız şekilde gerçekleştirilmektedir.

Jinekomastide meme başı çevresindeki fazla yağ dokuları liposakşın ile meme dokusu fazlalığı da cerrahi olarak alınmaktadır.

Anestezi uzmanı ameliyat öncesi hastayı değerlendirmeye alacaktır. Muayene yaparak bazı sorular soracaktır. Herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli gördüğü test ve araştırmaları yapacaktır.

Bu ameliyat çoğunlukla genel anestezi altında yapılmaktadır. Hastanın isteği üzerine ve ameliyat alanları sınırlı genişlikte ise bazen hasta ilaçla rahatlatıldıktan sonra (yani sedasyon sağlanarak) lokal anestezi ile ameliyat edilmesi mümkündür.

Genel anestezi öncesi, hastanın midesi boş olacak şekilde, 6 ila 8 saat arasında hiçbir şey yememesi ve içmemesi gerekmektedir.

Ameliyat sonrası da en az 4 ila 6 saat boyunca ağızdan hiçbir şey verilmeyecektir. Bu süreler hastanın doktoru tarafından değiştirilebilir.

Operasyon süresi jinekomastinin şiddetine göre 1 ila 2 saat arsında sürebilir. Ameliyat sonrası hasta, 1 saat kadar uyanma odasında izlendikten sonra, hasta odasına gönderilir. Ancak anesteziye bağlı olarak bulantı ve benzeri sorunlar olursa kalış süresi uzayabilir.

İşlem liposuction yöntemi ile yapılmış ise dikiş izi ve pansuman olmayacaktır. Cerrahi yöntem ile yapılmış işlemler sonrasında ise hasta 3 ila 7 gün arası bir tarihte kontrole çağırılacaktır.

Ameliyattan hemen sonra hastaya özel bir korse giydirilir. Bu korsenin en az 4 hafta kullanılması zorunludur.


Adınız
Soyadınız
Telefon
Mesajınız