Dolgu

DOLGU

yag_enjeksiyonu


Dolgu Nedir ve Nerede Kullanılır ?

Yağ enjeksiyonu makyajla kapatılamayan küçük kusurlardan ve kırışıklıklardan küçük operasyonlarla kurtulma biçimidir. Yağ enjeksiyonuna yüze hacim katma işlemi de denilebilir.

Dolgu hangi kısımlara uygulanır ?

Kırışık veya çukur olan bölgelere ağız kenarları, dudak, burun kenarları ve kaş arasına yapılır. Dolgu bu bölgelerde enjekte edildiği zaman vücudun kendi hyaluronik asidi ile birleşerek ciltte hacim ve doğal bir görünüm sağlar.

Dolgu ne kadar sürer ?

Dolgu işlemi hızlı ve basit bir yöntem olmakla beraber anestezi kullanılmaz işlem yapıldıktan sonra kişi normal yaşantısına hemen dönüş yapabilmektedir. Ağrı yok denecek kadar az olup 10 dakika sürmektedir ve dolgu işlemi sonrasında 1,5 – 2 yıl kadar etkisini göstermektedir.

Dolgu Nerede Yapılmalıdır?

Dolgu küçük ve kolay bir uygulama olmasına rağmen steril ameliyathane ortamında olması gerekmektedir. Kişilerin bu konuya çok dikkat etmeleri ve ameliyathane ortamı haricinde başka bir yerde dolgu yaptırmamaları gerekir. Çünkü bu tip yerlerde kişi her türlü mikrobu kaparak sağlığını kaybedebilir.

Dolguyu Kimler Yapabilir?

Dolgu evet kolay bir uygulama fakat bu uygulamanın bile ince detayları mevcuttur. Bu detayları dolguyu bilen ve dolgu konusunda tecrübeli bir doktorun yapması çok önemlidir. Dolgu uygulamanızı bir doktorun yapmasıyla sağlığınızı riske atmazsınız. Ayrıca dolgu yapılan bölgede çökme, yüz hatlarına uyumsuzluk veya kötü sonuçlar almazsınız.

Dolgu uygulanan bölgede çökme olur mu?

Çökme konusu aslında dolgu malzemeleriyle direk ilişkili değildir. Bir Ameliyat hatasını düzeltmek amacıyla yapılan yeterince etkili olamamışsa başlangıçtaki çöküklük tekrar ortaya çıkabilir. Dolgu bölgesi yapılıp o bölgenin yeniden çökmesi çok söz konusu değildir. Yine organik ve sentetiklere göre değişebilir. Sentetik dolgular hareketle üzerine basınçla biraz daha fazla erirler. Belki başlangıçtaki deformeyi tekrar görünür hale getirirler. O zaman bu yenilenebilir bir işlemdir ve çok zor bir işlem değildir.

Yağ enjeksiyonu dediğimizde ameliyathane işlemi olduğundan bunu tekrar tekrar yapmak her sene çok tavsiye edilmez. Bunu en erken 3-5 senede yenilemek yeterli olabilir. Oda yağın yaşlanmasına bağlı bir gerekliliktir. Yağın tamamen erimesi bazen bazı hastalarda nadiren görülebilir bu ama genellikle tekniğin uygulanması nedeniyle olur. Fazla tekrar organik enjeksiyonu çok fazla yapmıyoruz.

Dolgu işlemi kişinin sosyal hayatına etkisi nedir ?

Dolgu son derece acısız ve kolay bir şekilde enjekte edildiği için herhangi iz kalması veya ağrı oluşması mümkün değildir. Kişi dolgu yöntemi ile yüz, kaş dudak bölgesinde hacim ekleyerek yapılan küçük dokunuşlar ile kişi son derece kendisini rahat ve huzurlu hissedebilir. Özgüven kaybına yol açan kırışıklıklarından tamamıyla kurtulabilirler. Doğal ve hızlı bir yöntem olup kişinin hayatına yapılan küçük dokunuşlar ile mutlu yüzler görmek mümkündür.

Dudaklar diğer alanlardan farklı özellik gösteren bir yerdir. Hareketli bir yapısı vardır ve de mukoza ihtiva eder. Dolayısıyla sıradan bir dolgu dudakta süresinden daha erken erirken özel olarak dudak dolgusu şeklinde hazırlanan bu dolgu en az 6-8 ay dudaklarda dolgun bir şekilde kalmakta ve hatta daha uzun sürede kendini muhafaza etmektedir. Dudak dolgusunun içinde kendinden lokal anestezide bulunmaktadır. Bu sayede uygulama esnasında hastalar hiç ağrı hissetmezler. Bu da dudak dolgu uygulamasını kolaylaştırır ve sonrasındaki şişlik en az şekilde olacaktır.

Dudak dolgusu uygulaması yaparken kişisel olarak tüpün tamamını üst dudağa değil bir kısmını da alt dudağa verilmektedir. Bu sayede hem üst dudak aşırı büyümüş olmaz, hem doğal durur hem de alt dudakta da hacim arttırılmış olur.

Dolgu uygulaması ne kadar sürer?

Bir uygulama ortalama 15-30 dakika sürer. Son derece kolay yapılmaktadır.

Uygulama sırasında ağrı olur mu?

Kişiyi rahatsız edecek bir ağrı oluşmaz, istenilirse uygulamadan 30-60 dakika önce uyuşturucu krem sürülebilir, bazı uygulamalarda lokal anestezi yapılabilir. Şimdiye kadar böyle bir durum gerçekleşmemiştir.

Yüzde Oluşan Problemler nelerdir ?

Çukurluk problemi, kırışıklık problemi ve sarkma problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çukurluk problemlerine karşı dolgu yöntemi ile müdahale söz konusu olmaktadır.


Adınız
Soyadınız
Telefon
Mesajınız