Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

disbeyazlatma


Diş Beyazlatma(Bleaching) nedir?

Beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında ve arka bölgelerde oluşan ,renkli organik ve inorganik maddelerin çözünerek ,dişin ana renginin açılması işlemidir.

Neden Diş Hekimi kontrolünde diş beyazlatma

Piyasada satılan ve bilinçsizce ithal edilen bazı ürünlerin bilimsel olarak kanıtlanmış beyazlatma etkinliği ve zararlı yönleri tartışmalıdır. Bu tip ürünler asit, aşındırıcı maddeler içerdiklerinden dolayı dişlerinizde kalıcı hasarlar oluşturdukları tespit edilmiştir. Halen ülkemizde satılmalarına rağmen bu ürünlerin büyük bir çoğunluğu Avrupa ve Amerika’da ithali ve kullanımı yasaklanmıştır.Diş beyazlatma için çok değişik ürünler mevcuttur. Bizim önerimiz diş hekiminiz kontrolünde diş beyazlatma işlemini yaptırmanızdır. Günümüzde beyaz dişlere kavuşmak muayene ortamında etkin ve güvenilir olarak mümkün olmaktadır.

Beyazlatma yapılırken ağrı duyar mıyım?

Yapım sırasında kesinlikle ağrı duymazsınız. Şayet kullanılan jel dişetinize sızarsa bu durumda o bölgede yanma hissi olur. Böyle bir durumda o bölge su ile yıkanır ve hassasiyet yok olur. Zaten hekiminiz diş betleriniz jelden etkilenmesin diye dişeti koruyucusu ile diş etlerinizi kapatacaktır. Yapıldıktan sonra ise ilk 2 gün çok hafif bir hassasiyet olabilmektedir .Bu hassasiyeti minimuma indirgemek için ise, işlemden sonra flor,potasyum nitrat uygulanır ve florlu diş macunu önerilir.

İşlem süresi ne kadardır?

Hazırlık aşaması 20 dakika,ışıkla çalışma süresi ise 1 saattir. Bu bir saatin sonunda istediğimiz renk tonuna ulaşmış oluyoruz. İleri derecedeki renkleşmelerde 6 seansta sonuç alınan vakalar da bulunmaktadır.15 gün sonra hasta tekrar çağrılıp renk değerlendirilmesi yapılır. Eğer eski dolgu ve porselen kaplamaları varsa ve yeni renge göre uyumsuzlarsa onların da değiştirilmesi tavsiye edilmektedir. Ancak bu konudaki karar kesinlikle size aittir.


Adınız
Soyadınız
Telefon
Mesajınız