Çene İmplant

Çene İmplant

cene-ameliyati-640


Çene ucu normalden ileride veya geride olan yüzlerde profil ve önden görünüm ileri derecede etkilenir. Bu ameliyatları ile birlikte yüz profili ve projeksiyonu düzeltilir. Çene ucu normalden geride olan hastalarda plastik cerrahinizin muayene sırasında planladığı büyüklükteki implant lokal veya genel anestezi altında ağız içinden veya çene altından yapılan küçük bir kesiden yerleştirilir ve çoğu zaman hastanede kalmayı dahi gerektirmez.

Çene bölgesinde hafif bir şişme olabilir ki bu da birkaç gün içinde kaybolur. Hasta 3-5 gün içinde normal günlük yaşamına dönebilir. Operasyondan sonra hastanın yüzünde herhangi bir iz kalmaz .Çene ucu normalden bir miktar ilerde olan hastalarda ise ağız içinden yapılan kesiden çene ucu kemiği küçültülür. Bu çenesi geride olan hastalara göre biraz daha geç iyileşir, hasta bir hafta içinde işine dönebilir.

Elmacık Kemiği Estetiği /veya Burun Estetiği /veya Yüz germe (Face lift) ameliyatları ile birlikte yapılabilir. Bu tür ameliyatlar son zamanlarda sıklıkla yapılmakta özellikle burun ameliyatı olmak isteyen hastalar fotolarını bilgisayarda gördüklerinde çene ameliyatı da olmak istemektedir.


Adınız
Soyadınız
Telefon
Mesajınız